
Přispíváme až 500 Kč na sportovní aktivity určené pro dospělé. Zejména na aktivity a sporty dlouhodobého charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu, posílení středu těla, napomáhající ke zlepšení či podpoře kondice.
- Akceptujeme: aktivity uvedené v seznamu (ke stažení zde), startovné na závody (běh, cyklistika…), vícedenní skipas (více než 4 dny), online aktivity (fitness apod.)
- Neakceptujeme: aktivity uvedené v seznamu, dárkové permanentky, dárkové vouchery, jednodenní skipas, léčebné rehabilitační cvičení u fyzioterapeuta (nejedná se o preventivní pohybovou aktivitu), pronájem tělocvičny/haly/kurtu, rodinné permanentky, sportovní aktivity určené pro děti
- Na platebním dokladu musí být vždy uvedeno, o jaký sport se jedná.
Specifické podmínky
- Vždy platí základní podmínky čerpání příspěvků z Fondu prevence.
- Nelze poskytnout příspěvek pojištěnci, který se pro následující období přeregistroval k jiné zdravotní pojišťovně.
- Od 1. ledna 2022 je možnost podání žádosti o příspěvek z Fondu prevence prostřednictvím e-mailu nahrazena podáním pomocí E-komunikace. Postup naleznete zde. Ostatní možnosti zůstávají.
- Žádost o příspěvek je možné podat do tří měsíců od úhrady produktu nebo služby nebo ukončení pobytu („realizace“). Doklady k jedné položce lze sčítat, pak se lhůta počítá od nejnovějšího dokladu.
- Dospělý (pojištěnec, který v roce 2022 dosáhl věku 19 a let a více) může čerpat příspěvek z jednoho ze základních preventivních programů, a to jednorázově až 500 Kč ročně. V programu Očkování nebo Podpora duševního zdraví je maximální výše příspěvku 2 000 Kč.
- Dlouhodobá předplacená sportovní aktivita (permanentka) pro dospělé musí být minimálně za 800 Kč celkem (neplatí pro pojištěnce od 65 let). Jednotlivé doklady pro jednu osobu lze sčítat.
Možnost čerpání: od 3. ledna 2022 do 31. prosince 2022 nebo do vyčerpání financí
Aktualizováno dne 3. ledna 2022
Proč je to důležité?
Pravidelný pohyb je důležitou prevencí nejrůznějších zdravotních obtíží, např. osteoporózy nebo dokonce Alzheimerovy choroby. Jeho nedostatek vede jak k nadváze, tak např. vyššímu krevnímu tlaku či zvýšené hladině cholesterolu.